021-4762 0005 info@soole-saz.com

انواع سوله

در شرکت سوله ساز با برنامه ریزی و مدیریت عالی انواع سوله تهیه و ارائه میشود. اگر نمیدانید مشخصات فنی سوله شما باید چه چیزهایی باشد از لینک های زیر برای کسب اطلاعات کمک بگیرید. ما میخواهیم شما بهترین سوله را متناسب با بودجه خود تحویل بگیرید. نیروهای خبره و زبده را در سوله ساز جمع کرده ایم تا این هدف راحت تر به نتیجه برسد.

آنچه باید پیش از آماده سازی انواع سوله انجام داد.

طراحی سوله یکی از گامهای مهم کار است که نیاز به تجربه و علم کافی در این زمینه دارد. ما در تمام مراحل کار کنار شما هستیم. چالشهایی که فکر میکنید با آن روبرو میشوید را به ما بسپارید. با کلیک روی هر لینک در صفحه مورد نظر از اطلاعات استفاده کنید. مشاوران ما روی تلفن های شرکت پاسخگوی سوالات شما هستند.

بجه سوله

سوله پرورش بوقلمون

سوله دامداری

سوله دست دوم

سوله ریخته گری

سوله سردخانه

سوله کارگاهی

سوله کشتارگاهی

سوله مرغداری

سوله مواد غذایی

سوله ورزشی

سوله های HSS یا همان خرپایی

تیر و ستون های سوله های HSS از خرپاهایی هستند که خود این خرپا ها از مقاطع تو خالی مانند لوله و قوطی ساخته شده اند و برای همین به این نوع سوله ها در انگلیسی Hollow Structural Section میگویند که به معنی ساختارهای دارای بخش های تو خالی است و بعلت خرپایی بودن، این سوله ها بسیار سبک،  مقاوم و کم هزینه ساخته می شوند.

اما باید توجه داشت برخلاف تصور عموم، سوله های HSS در مواقعی که دارای طبقه دوم هستند به علت بار طبقه و افزایش ارتفاع کلی سوله به هیچ وجه اقتصادی نیستند و عکس آنچه که تصور میشود سوله های HSS اگر برای تحمل این بارها طراحی شوند میزان جوشکاری و هزینه ساخت آنها نیز افزایش یافته و از نظر مقدار وزنی فولاد بکار رفته در ساخت، تفاوت چندانی با سوله های تیرورقی قدیمی نخواهد داشت.

سوله بتنی

سوله های بتنی

سوله های بتنی که بصورت پیش ساخته بیشتر در کشورهای روسیه و چین ساخته میشود عموما وزن زیادی دارند و در ابعاد محدودی ساخته میشوند ساخت این سوله ها در ایران بسیار کم است و شاید یکی از دلایل آن عدم تایید این سازه ها توسط نظام مهندسی است اما از مزایای این سوله ها قیمت پایین و استحکام بالای آنهاست. همچنین سنگین بودن اعضای این سوله ها موجب شده حمل نقل آن دشوار شود و نتون از این اعضای بتنی پیش ساخته، سوله هایی با دهانه های بلند ساخت.

تصویر یک سوله UBM

سوله UBM

اختراع و ثبت سوله های UBM متعلق به شرکت آمریکایی MIC است.

این سوله ها از ورق های گالوانیزه ای که به روش نورد سرد فرم داده شده و شکل گرفته اند، ساخته می شوند. برای ساخت سوله های UBM نیازی به اسکلت نیست و بنابراین هزینه ساخت کم و طراحی آنها بسیار ساده است. این سوله ها مناسب هر نوع کاربری نیستند و برای نصب جراثقیل و یا ساخت در ارتفاع زیاد مناسب نیست، همچنین با توجه به پوشش ورق گالوانیزه سقف و دیواره ها میزان هدر رفت انرژی جهت سرمایش و گرمایش فضای درون آن بسیار زیاد است

تصویر اسکلت ساخته شده با سازه های پیش ساخته LSF

سوله LSF

در یک تعریف کوتاه می توان گفت LSF یک سیستم پیش ساخته است که از آن در اکثر کشورها به خصوص کشورهای مدرن و صنعتی برای ساخت سوله به منظور کاربری های متفاوت استفاده می شود.

واژه LSF مخفف عبارت Lightweight Steel Framing به معنی قالب های فولادی سبک است. مقاطع پیش ساخته LSF از نورد سرد ورق های فولادی با آلیاژ مخصوص ساخته میشود و در صورتی که از این مقاطع برای ساخت سوله با دهانه بیش از 8 متر با ارتفاع بیش از 3 متر استفاده شود هزینه آن با هزینه ساخت سوله تیرورقی قدیمی برابری خواهد نمود. چرا که قیمت ورق های فولادی که در ساخت مقاطع LSF بکار میروند بیشتر از فولاد ST37 است که در ساخت سوله های تیرورقی قدیمی بکار میرود

ارسال پیام متنی

تهران- جردن خیابان اسفندیار پلاک44

۰۰۰۵ ۴۷۶۲ (۰۲۱)

info@soole-saz.com

v

1379 727 0933 واتس اپ کارخانه سازه فولادی

v

0194 914 0919 واتس اپ ارائه مشاوره و طراحی