021-4762 0005 info@soole-saz.com

سوله کشتارگاهی

تامین گوشت سالم در مقایسه با دیگر فرآورده های دامی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل به دقت و نظم بیشتری نیز نیاز دارد. سوله کشتارگاهی یک مجموعه پیشرفته است که ضمن اینکه در آن از علم و تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود، الزامات شرعی ذبح اسلامی برای انواع و اقسام دام و طیور نیز در آن رعایت می گردد.
در حقیقت سوله کشتارگاهی با گرد هم آمدن ملاحظات فنی، تکنولوژیکی، بهداشتی و فقهی ایجاد می شود و اینگونه می توان از یک سوله به عنوان کشتارگاهی مجهز که مطابق با استانداردهای ایرانی اسلامی ساخته شده است، بهره برد. در ادامه این مقاله از سایت بنا گستر سوله ساز ، قصد داریم به ویژگی ها و ملزومات مورد نیاز برای ساخت و تجهیز سوله کشتارگاهی بپردازیم. در ادامه برای سفارش طراحی سوله همراه ما باشید.

نکات طراحی و ساخت سوله کشتارگاهی

به طور کلی طراحی و ساخت انواع مختلف سوله ها مشابه با یکدیگر می باشد. آنچه که سوله های مختلف را نسبت به یکدیگر متمایز می کند، تجهیزات و امکانات مورد استفاده در یک سوله است. در واقع نوع تجهیزات تعیین کننده کاربری سوله خواهد بود. در ادامه به مهم ترین نکاتی که باید در ساخت سوله کشتارگاهی مورد توجه قرار بگیرد، اشاره کرده ایم:
• در سوله های کشتارگاهی، ایستگاه های کاری و خطوط تولید به صورت پشت سر هم قرار می گیرند. به همین دلیل نیاز است که دهانه این نوع سوله کمتر و ارتفاع آن بیشتر در نظر گرفته شود. معمولا برای سوله های کشتارگاهی ارتفاعی برابر با 6 الی 8 متر استاندارد است.
• در سوله کشتارگاهی باید از سیستم تهویه مناسبی استفاده گردد. سیستم تهویه هوای مناسب برای تامین سلامتی دام و در نهایت گوشت تولید شده بسیار مهم است.
• عایق بندی سوله کشتارگاهی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی باید در طراحی سوله مورد توجه قرار داده شود.
• با توجه به اینکه در سوله های کشتارگاهی، بخش های غیر ضروری حذف می شوند، از فولاد کمتری نیز در ساختمان سازه استفاده می شود. به همین دلیل قیمت سوله کشتارگاهی نسبت به دیگر سوله ها ارزان تر می باشد.

سوله ساز برای شما لیستی از انواع سوله آماده کرده . شما میتوانید متناسب با نیاز خود اقدام به ساخت سوله کنید. تخصصی ما طراحی نقشه سوله است و برای اجرا همراه شما میمانیم